Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivity na Gymnáziu Vyškov

Studium na gymnáziu


Zaměření školy

Gymnázium připravuje žáky především pro studium na vysokých školách všech směrů.

Většina vysokých škol v současnosti zavedla bakalářské a magisterské studium. Absolventi gymnázia mohou vedle tohoto pokračovat v bohatě rozvinutém pomaturitním vzdělávání ve vyšších odborných školách. Menší část absolventů gymnázia může najít uplatnění po maturitě především ve státní správě a bankovnictví.

Čtyřletý i osmiletý studijní cyklus je ukončen maturitní zkouškou. Mezi nižším a vyšším stupněm osmiletého cyklu studenti žádné postupové zkoušky nedělají.

E-learning

Při výuce používáme e-learningové prostředí Moodle, které umožňuje studentům využívat při svém vzdělávání moderních prostředků, slouží jako prostředek pro předávání informací a podpůrných studijních materiálů. Výhodou pro studenty je také možnost přístupu z libovolného zařízení s internetovým připojením. Využívání prostředků e-learningu v běžné výuce zvyšuje přirozeným způsobem počítačovou gramotnost studentů.

Specializace

Specializace na humanitní nebo přírodovědní předměty (obory) se realizuje u osmiletého i čtyřletého studia formou výběru povinně volitelných předmětů (viz učební plán), a to postupně od septimy - 3. ročníku.

Cizí jazyky

V primě si volí studenti jeden cizí jazyk (hlavní), druhý cizí jazyk si pak volí v tercii. Studenti čtyřletého cyklu si v prvním ročníku volí dva jazyky (hlavní a druhý jazyk). Zájemci o další cizí jazyk (třetí) si mohou zvolit v prvním ročníku čtyřletého cyklu a v kvintě nepovinný předmět - cizí jazyk - s dvouhodinovou dotací. Na gymnáziu se vyučují tyto cizí jazyky: angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština, latina (pouze jako třetí jazyk).

Informatika

Studenti osmiletého cyklu mají povinnou výuku informatiky v rozsahu 1 hodiny týdně od primy až do sexty. Studenti čtyřletého cyklu mají informatiku 2 hodiny týdně v prvním a druhém ročníku. Výuka probíhá ve skupinách po max. 16 studentech v odborných učebnách.

 

Rubriky

Gymnázium Vyškov

Příspěvků: 1

Příspěvky

Historie gymnázia Vyškov

29. 11. 2012

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktivity na Gymnáziu Vyškov | Komentářů: 0

Časy zvonění

29. 11. 2012

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktivity na Gymnáziu Vyškov | Komentářů: 0

Předměty gymnázia Vyškov

29. 11. 2012

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktivity na Gymnáziu Vyškov | Komentářů: 0
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 8903
Měsíc: 181
Den: 1